Net-kom logo

Światłowody - technologia przyszłości

Obserwując rozwój usług elektronicznych, zapotrzebowanie na szybki Internet będzie coraz większe. W naszych domach pojawią się coraz więcej urządzeń. Telewizory z funkcją smart, smartfony, tablety, laptopy itp. To tzw. Inteligentne urządzenia, które wymagają połączenia z Internetem. Aby wszystkie mogły w pełni funkcjonować, nie obniżając jakości usługi, potrzebujemy łącza z większą przepustowością. Zapewnią nam to Światłowody.

 

Spośród wszystkich technologii i rozwiązań FTTH (Światłowód do domu) oferuje najszybszy i najbardziej niezawodny dostęp do Internetu.

 

Kilka słów o technologii FTTH

Technologia światłowodowa zapewnia najwyższy poziom świadczonych usług dzięki małym, szklanym włóknom przez które porusza się wiązka laserowa.

 

Kabel światłowodowy składa się z cienkiej jak włos szklanej rurki, w której przesyłany jest sygnał świetlny. Dzięki tym właściwościom można przesyłać na długie dystanse informacje. Sygnał jaki przemieszcza się we włóknie światłowodowym osiąga prędkość zbliżoną do prędkości światła. To dzięki tej zdolności możliwe jest przesyłanie informacji w krótkim czasie na bardzo długie odległości. Jedną z największych zalet włókna szklanego jest odporność na wyładowania atmosferyczne. Przy pomocy jednego włókna możemy przesyłać różne informacje m.in. telewizję oraz Internet. Dzięki małemu tłumieniu kabla światłowodowego możliwe są transmisje danych o bardzo wysokich parametrach sięgających nawet do kilku terabitów.

 

Technologia światłowodowa jest najszybszym medium z dostępnych na rynku.

 

FTTH to technologia przyszłości o nieograniczonym potencjale.

 


powrót